як заповнити анкету

Як правильно заповнити медичну анкету при оформленні поліса ДМС

Щоб правильно оцінити ризики, пов'язані зі здоров'ям клієнта, страхові компанії вимагають при оформленні договору медичного страхування заповнити анкету. Жоден поліс ДМС не буде проданий без цього документа. Від правильності внесення даних залежить не тільки вартість страховки, але і можливість отримання компенсації при настанні страхового випадку.

Як дані анкети впливають на вартість ДМС

Оцінюючи можливість настання тих чи інших ризиків при добровільному медичному страхуванні, фахівці СК звертають увагу на кілька критеріїв:

  • Вік. У дітей і літніх людей рівень імунітету знижений — відповідно у них підвищений ризик розвитку захворювань, тому вартість поліса буде вище.
  • шкідливі звичкиСтать. Для жінок характерно більше уваги приділяти своєму здоров'ю і тому вони частіше звертаються до лікаря. Для них ціна страховки трохи більше.
  • Хронічне захворювання. Якщо такі присутні, то при їх вказівці розмір страхового платежу збільшиться вдвічі.
  • Шкідливі звички. Куріння, алкоголь підвищують ризик розвитку хвороб в кілька разів. У цьому випадку також застосовується підвищувальний коефіцієнт.

Вік і стать не приховаєш, а ось хвороби і шкідливі звички деякі клієнти намагаються приховати.

У разі виявлення такий держатель поліса ризикує не тільки заробити величезний штраф, але і взагалі позбутися виплат за договором.

Що ви знаєте про медстрахування? Перевірте свої знання

Чи можна вибрати лікаря, у якого хочеш лікуватися? Або вибір лікарів диктується умовами страховки?

Рекомендації по правильному заповненню

Правильно заповнити медичну анкету виходить не завжди — деякі намагаються щось приховати, інші, навпаки, придумують собі зайві хвороби.

Щоб дати можливість страховикам коректно оцінити ваше здоров'я, використовуйте наступні рекомендації:
  • Надавайте правдиву інформацію. У медичній страховці, яку ви будете підписувати, цей пункт є обов'язково, навіть якщо ви його пропустили. Така вимога поширюється і на анкету. Тому СК на законних підставах зможе позбавити вас виплат при виявленні обману.
  • Чітко і розбірливо заповнюйте анкету. Якщо ви вносите дані через інтернет, то визначення контактних осіб «так» або «ні» робіть підкресленням, а не кольором — при роздруківці воно може бути непомітно.
  • Вказуйте тільки діагностовані лікарем захворювання. Це стосується випадків, коли ви зверталися до лікувального закладу і лікар поставив вам офіційний діагноз, що зафіксовано в медичній карті. Якщо лікар вказав термін «хронічне» або захворювання триває багато років, тоді це також необхідно вказати.
  • Виклик швидкої або невідкладної допомоги. Страхову компанію цікавить стан здоров'я пацієнта на момент укладення договору. Тому інформація про ті виклики, які відбувалися давно (більше 2 років тому), як правило, страховику не потрібна.
  • Визначення захворювання. Під хворобою, яку просять вказати в анкеті, розуміють поставлений лікарем діагноз, зафіксований документально (в карті або виписці), із застосуванням відповідних медикаментів. Ті захворювання, які мають часту періодичність (вірусні інфекції, застуди і т. д.) і широку поширеність, в цей список не входять. Також, як давно вилікувані хвороби або просто схильність до них.
  • Вкажіть шкідливі звички (якщо вони є). Куріння, алкоголь руйнують здоров'я, тому компанія має право застосувати підвищувальний коефіцієнт. А при виявленні зв'язку між захворюванням і прихованої шкідливою звичкою накласти штраф.

Якщо ви не згодні з висновками, які зробили співробітники СК на підставі вашої анкети, можна опротестувати рішення про застосування підвищувальних коефіцієнтів.

Для цього потрібно надати лікарський висновок про стан свого здоров'я щодо того чи іншого захворювання.

На нашому сайті ви знайдете корисну інформацію з питань медстрахування: як вибрати компанію, огляд ринку, новини та рейтинги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вартість медстраховки залежить від багатьох показників

Дайте відповідь на кілька питань на сайті та дізнайтеся вартість поліса ДМС в надійніших страхових компаніях України для вас, вашої родини або вашого колективу прямо на сайті.

Дізнатися вартість страховки
ПРО АВТОРА
Редакція MEDSРедакція MEDS

Даний матеріал спеціально підготовлений редакцією MEDS. Щодня публікуємо актуальний контент про медичне страхування та медреформу в Україні. Приєднуйтесь до нашої спільноти у Facebook і читайте корисні статті про медстрахування і здоров'я, свіжі новини, ексклюзивні інтерв'ю зі страховими експертами та лікарями.

5,00/ 5, 2 голосів
Завантаження ...
Корисна стаття? Поділіться з друзями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :х :скручений: :посмішка: :шок: :сумний: :рулет: :малина: :ой: :o :лол: :Лол: :ідея: :посмішка: :зло: :крик: :прохолодний: :стрілка: :???: :?: :!:

X

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: