оформлення дмс

Як вибрати і оформити поліс ДМС: покрокова інструкція

Труднощі, пов'язані з реалізацією медреформи в Україні, підштовхнули багатьох громадян до розгляду альтернативних способів отримання медичної допомоги. Якщо ви плануєте покупку медичного полісу, ви повинні знати основні нюанси при виборі.

Які послуги варто включити в поліс

Кожна СК пропонує клієнту кілька програм на вибір: базовий, розширений, повний, конструктор. Від довжини списку буде залежати вартість страхового договору. З точки зору клієнта варто розглянути «конструктор» — тут можна виключити непотрібні послуги і доповнити необхідні.

Однак кілька видів медичного обслуговування повинні бути обов'язково включені в поліс:

 • виклик швидкої допомоги;
 • отримання консультацій вузькопрофільних фахівців;
 • проведення діагностики;
 • проведення операцій, анестезія;
 • плата за ліки;
 • надання екстреної стоматологічної допомоги.

В поліс ДМС включається не тільки вид послуги, але і її обсяг — відповідно до цього кінцева вартість змінюється.

Як вибрати страхову компанію

Критеріїв вибору оптимальної СК існує кілька:

 • Рейтинг. Дослідження незалежних організацій час від часу з'являються у відкритому доступі — на нашому сервісі ви можете подивитися один з них.
 • Реальний досвід. Чим довший термін діяльності СК, тим вище її надійність.
 • Відкритість інформації. Успішні компанії публікують результати своєї діяльності в відкритих джерелах — їм нема чого приховувати.
 • Аналіз фінансових показників. Зверніть увагу на рівень страхових виплат, питомий відсоток ДМС в портфелі, рівень фінансової стійкості.критерії вибору
 • Сервіс компанії. Про його рівень можна судити по ввічливому (або не дуже) поводженню з клієнтом, а також швидкості надання послуг.

Наостанок не заважає почитати відгуки людей, які вже зверталися до цього страховика — але розміщені вони повинні бути не на сервісі компанії.

Які пункти повинні бути обов'язково в договорі

Перш, ніж вибрати медстраховку і укласти договір, уважно вивчіть всі його пункти. Обов'язкових підрозділів повинно бути кілька:

 • Предмет договору страхування — це список тих послуг, які компанія зобов'язується надати страхувальникові.
 • Страховий випадок — перелік ситуацій, при яких буде надана послуга: травма, хвороба, втрата годувальника, нещасний випадок і т. d.
 • Страхова сума — грошова компенсація, в межах якої СК зобов'язується зробити виплату при настанні страхового випадку.
 • Розмір страхового платежу — сума, яку власник поліса повинен внести страховику в обмін на надані послуги.
 • Терміни виплати страхового платежу — вказані в договорі і залежать від тривалості поліса: можуть бути одноразовими або регулярними. Якщо ви запізнилися з оплатою поліса, дія договору може бути припинена.
 • Термін, в який починає діяти поліс ДМС — це дата, з якою договір вступає в силу.

Дізнайтеся, в які клініки ви можете звернутися, де вони знаходяться і який рівень цін в кожній з них — від цього буде залежати розмір страхового платежу.

Тільки після ретельного вивчення всіх пунктів договору ви можете спокійно його підписати.

Що ви знаєте про медстрахування? Перевірте свої знання

Чи потрібно оплачувати медичну послугу, якщо в лікувальному закладі стверджують, що вона не входить в страхову програму?

Нюанси при оформленні медполіса

У будь-якому документі є підводні камені — тому особливу увагу приділіть таким моментам:

 • Обмеження, пов'язані з хронічними або серйозними захворюваннями. Якщо у вас такі є, СК зобов'яже вас пройти обстеження і вже після цього запропонує відповідний пакет послуг. Краще не йти на обман — якщо він відкриється, договір буде розірвано, і страхова компанія буде в праві не повернути вартість поліса.
 • Підвищувальний коефіцієнт. Його застосовують для осіб з підвищеним ризиком настання страхових випадків: наприклад, дітей або пенсіонерів. На його розмір впливають стать, вік, результати медобстеження, наявність шкідливих звичок і т. d. У різних СК цей показник може відрізнятися.
 • Термін початку дії полісу. Окремим пунктом може бути встановлений можливий термін отримання першої страхової виплати — як правило, це не менш 2 тижнів (у деяких зарубіжних СК - до 3 міс.). Це своєрідна страховка компаній від клієнтів, які вже мають захворювання і бажають вилікуватися за допомогою поліса.

При володінні повною інформацією і уважному оформленні договору добровільне медичне страхування може стати прекрасною альтернативою «безкоштовної» медицини. Що стосується платних медичних послуг, то і тут поліс ДМС набагато вигідніше — адже всі турботи з пошуку клінік і вирішення спірних питань бере на себе СК. При цьому витрати будуть незначно відрізнятися від тих, які ви несете при самостійному зверненні.

На нашому сайті можна дізнатися приблизну вартість договору ДМС – посилання на сторінку знаходиться нижче.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хочете дізнатися, скільки буде коштувати поліс медичного страхування?

Дайте відповідь на кілька питань на сайті та дізнайтеся вартість поліса ДМС в надійніших страхових компаніях України для вас, вашої родини або вашого колективу прямо на сайті.

Дізнатися вартість страховки
ПРО АВТОРА
Редакція MEDSРедакція MEDS

Даний матеріал спеціально підготовлений редакцією MEDS. Щодня публікуємо актуальний контент про медичне страхування та медреформу в Україні. Приєднуйтесь до нашої спільноти у Facebook і читайте корисні статті про медстрахування і здоров'я, свіжі новини, ексклюзивні інтерв'ю зі страховими експертами та лікарями.

5,00/ 5, 1 голосів
Завантаження ...
Корисна стаття? Поділіться з друзями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :х :скручений: :посмішка: :шок: :сумний: :рулет: :малина: :ой: :o :лол: :Лол: :ідея: :посмішка: :зло: :крик: :прохолодний: :стрілка: :???: :?: :!:

X

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: