медичне страхування в Україні

Чи існує медичне страхування в Україні?

Медичне страхування (МС) — вид особистого страхування, коли страхова компанія зобов'язується покрити всі витрати на отримання медичної допомоги, надання послуг медичним закладом і компенсувати витрачені кошти на придбані медикаменти.

Україна не входить в список тих країн, де медичне страхування є обов'язковим. Але з цією проблемою працюють вже не один рік. Поки що основний вид надання послуг в країні — добровільне медичне страхування. Тут відзначається позитивна динаміка за останні роки.

Перспективи медичного страхування в Україні поки не мають чітко окреслених меж. Але з 2017 року розробляється реформа про обов'язкове медичне страхування, яку планують повністю впровадити до 2020 року.

Про стан медичного страхування в Україні

Є 2 основні класи МС: добровільне (ДМС) і обов'язкове (ОМС).


Медичне страхування в Україні знаходиться на добровільному рівні. Планується реформа про введення обов'язкового МС, як у багатьох країнах Європи, але подібні рішення перебувають поки в стадії розробки.

Що дає добровільне медичне страхування? Це вид послуг, коли за страховку платить роботодавець або безпосередньо зацікавлена ​​особа.

В Україні можна говорити лише про два види ДМС:

  1. корпоративне;
  2. приватне.

На 2018 рік вибір здійснюється на користь корпоративного страхування. Цей пакет послуг простіше оформити (необхідно всього лише заяву керівника), а також вартість дешевше на 20-30%. Полісом в рамках даного пакету користується переважна більшість українців.

А ось поліс особистого страхування набуло лише 6% населення. Даний вид МС можна розділити на кілька ланок:

  • медичне;
  • МС життя;
  • від нещасних випадків.

придбання полісаПридбання поліса приватного МС дозволить співпрацювати не тільки з державними установами, але з приватними клініками. Також використання пакета звільнить людину від довгих виснажливих черг і консультацій безлічі фахівців різних рівнів.

Програми добровільного МС не мають чіткого плану, й розробляються в залежності від можливостей і бажання користувача. Від обраного пакета послуг залежить його вартість, тому особисте страхування виходить на порядок дорожче корпоративного.

Динаміка на ринку ДМС

Розвиток добровільного медичного страхування в Україні набирає обертів.

Ліга страхових організацій призводить до відома, що за перші 6 місяців 2018 року збільшилось надходження платежів до 5,2 млрд. грн. Що на 17% більше, ніж в минулому році.

Обсяг резервів страховки збільшився за перше півріччя більш, ніж на 5 млрд. грн. Він збільшився на 47%. А страхові виплати збільшилися до 2 млрд. грн, що на 33% більше.

Що стосується медичного страхування, то за перше півріччя 2018 року страхові виплати по ДМС склали 1,1 млрд. грн. Це 23% від усіх страхових премій.

Що ви знаєте про медстрахування? Перевірте свої знання

Чи потрібно оплачувати медичну послугу, якщо в лікувальному закладі стверджують, що вона не входить в страхову програму?

Перспективи ОМС в Україні

Введення обов'язкового медичного страхування в Україні знаходиться в стадії розробки. МОЗ хоче відійти від класичної картини ОМС і внести свої зміни, на їх погляд, більш комфортні для громадян.

Реалізація закону про медичну реформу підвищить ефективність роботи закладів охорони здоров'я і якість медичних послуг.

Страхова реформа вже почала змінювати деякі аспекти, і планує повністю впровадитися в українську медицину в 2020 році. ОМС в Україні буде відрізнятися тим, що бюджет нараховується не на певні послуги або установи, а «ходитимуть за людиною». Тобто гроші будуть виплачуватися лікарні не за ліжко-місце, а саме за індивідуальний пакет послуг, що надаються.

Також планують розробити кілька пакетів ОМС. Наприклад, в мінімальний обов'язково входитимуть послуги швидкої медичної допомоги, базовий набір аналізів і лікування певного переліку захворювань (СНІД, цукровий діабет і ін.).

Вартість такого пакета і щомісячний платіж буде визначено Верховною Радою після надання набору документів Кабінетом Міністрів про державний бюджет.

Введення обов'язкового медичного страхування в Україні ставить перед собою наступні цілі:

  • створення здорової конкуренції між лікувальними установами, за рахунок чого підвищиться якість послуг;
  • зібрати певний пул коштів для вирішення питань про медичну допомогу нужденним;
  • уможливити надання всіх необхідних видів послуг державними установами за рахунок бюджету, зібраного при ОМС;
  • налагодити правові відносини між мед. установами, страховими фірмами і громадянами України.

Також буде розроблено пакет послуг для певних груп населення: пенсіонери, студенти, люди з інвалідністю, вагітні та безробітні, які стоять на обліку. Подібна система активно працює в Грузії з 2013 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коли буде запроваджено обов'язкове медичне страхування в Україні, поки невідомо

Добровільне медстрахування активно розвивається і дає можливість отримати якісну медичну допомогу. Дізнайтеся, скільки коштуватиме поліс ДМС для вас і вашої родини прямо на сайті.

Дізнатися вартість медстраховки
ПРО АВТОРА
Редакція MEDSРедакція MEDS

Даний матеріал спеціально підготовлений редакцією MEDS. Щодня публікуємо актуальний контент про медичне страхування та медреформу в Україні. Приєднуйтесь до нашої спільноти у Facebook і читайте корисні статті про медстрахування і здоров'я, свіжі новини, ексклюзивні інтерв'ю зі страховими експертами та лікарями.

4,75/5, 4 голосів
Завантаження ...
Корисна стаття? Поділіться з друзями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :х :скручений: :посмішка: :шок: :сумний: :рулет: :малина: :ой: :o :лол: :Лол: :ідея: :посмішка: :зло: :крик: :прохолодний: :стрілка: :???: :?: :!:

X

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: