“Безкоштовна” українська медицина або добровільне медичне страхування?

Дізнайтеся вартість вашого полісу медичного страхування Перейти

Медична реформа в Україні допоможе вирішити багато питань охорони здоров'я, проте далеко не всі. Коли людина стикається з реальною проблемою, йому все одно доводиться платити. Медичні страховки в Україні продаються більш 20 років. Але тільки деякі громадяни здатні реально оцінити можливості ДМС і неупереджено порівняти його з іншими способами отримання медичної допомоги.

Мінуси безкоштовної медицини


Всі настільки звикли до безкоштовної медицини, що вже не помічають її недоліків. І навіть того, що вона поступово перетворюється в платну. А ось мінуси її нікуди не зникають:
  • Величезні черги. Якщо до терапевта ще можна записатися протягом дня, то прийому вузького спеціаліста або проведення дослідження можна чекати тижнями і місяцями.
  • Застаріле обладнання. Фінансування державних установ знаходиться на гранично низькому рівні, і до обладнання черга доходить найпізніше.
  • Корупція. На безкоштовні аналізи або дослідження (УЗД, МРТ та інш) не завжди можна потрапити через корупцію персоналу.

Зарплата медперсоналу ще до недавнього часу не залежала від кількості пацієнтів. І це позначалося на ставленні до хворих — деякі фахівці були зневажливих і навіть грубі. Медреформа покликана змінити це становище.

Мінуси платної медицини

Головний недолік платного медичного обслуговування — це його вартість. Навіть сама незначна послуга коштує чимало, не кажучи вже про реальну допомогу у вигляді операції або медичної маніпуляції.

За даними дослідження «Індекс здоров'я. Україна", проведеного кількома міжнародними організаціями, фінансовий бар'єр в 2018 р. став нездоланним для українців при необхідності амбулаторної допомоги для 17% хворих і стаціонарної — для 48%.

Крім цього, в приватних установах пацієнт може бути підданий іншим ризикам:

  • Всі ціни на послуги клініки встановлюють самостійно, керуючись їх попитом на ринку.
  • Оскільки клієнт платить за все, йому, користуючись його некомпетентністю, цілком можуть призначити непотрібні процедури або послуги.
  • Пошук і вибір клініки залишається за пацієнтом — недосвідченій людині важко вибрати установу високого рівня, де якість відповідає ціні.

Витративши неабиякі кошти, пацієнт ризикує отримати медичну допомогу, яка мало чим відрізняється від обслуговування в звичайній поліклініці. При цьому немає гарантії, що кошти йому повернуть в разі лікарської помилки або іншого непередбаченого випадку.

Що ви знаєте про медстрахування? Перевірте свої знання

Чи можна вибрати лікаря, у якого хочеш лікуватися? Або вибір лікарів диктується умовами страховки?

Переваги медстрахування

Лише дуже небагато українців оформили ДМС (по дослідженню СК «Крона», 8%). Однак той, хто одного разу вже скористався полісом, в повній мірі оцінив все його вигоди:

  • У будь-який час доби можна зв'язатися зі співробітником колл-центру, який дасть компетентну медичну консультацію, викличе лікаря або швидку.
  • Оператор порадить найближчу клініку з обраних хворим, де йому зможуть надати кваліфіковану допомогу.
  • Контроль за якістю обслуговування пацієнтів ведеться співробітниками СК — так само, як і вирішення спірних питань.

Багато хто вважає, що поліс — дорога послуга. Однак при порівнянні вартості ДМС з витратами в непередбаченому випадку (наприклад, операція або термінова приватна допомога) результат виявляється не на користь самостійного лікування. Дослідження СК «Крона» стверджує: 52% українців підтвердили ефективність медичного страхування, а 17% погодилися з концепцією обов'язкового страхування, яке потрібно оплачувати з власної зарплати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

хочете дізнатися, скільки буде коштувати поліс медичного страхування?

Дайте відповідь на кілька питань на сайті і дізнайтеся вартість поліса ДМС в найнадійніших страхових компаніях України для вас, вашої родини або вашого колективу прямо на сайті.

Дізнатися вартість страховки
ПРО АВТОРА
Редакція MEDSРедакція MEDS

Даний матеріал спеціально підготовлений редакцією MEDS. Регуляно публікуємо актуальний контент про медичне страхування. Приєднуйтесь до нашої спільноти в Facebook і читайте корисні статті, новини та ексклюзивні інтерв'ю.

Корисна стаття? Поділіться з друзями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :х :скручений: :посмішка: :шок: :сумний: :рулет: :малина: :ой: :o :лол: :Лол: :ідея: :посмішка: :зло: :крик: :прохолодний: :стрілка: :???: :?: :!:

X

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: